Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu

 • Konkurs plastyczny rozstrzygnięty
  G R A T U L U J E M Y

  Jury V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci i Młodzieży Autystycznej ogłosiło werdykt. NAGRODĘ SPECJALNĄ im. Daniela Szulca ufundowaną przez Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu w roku 2010 otrzymał Adrian Król – 18 lat, SOSW Chrzanów. więcej


 • konkurs plastyczny 2010 - V edycja

  Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 we Wrocławiu Prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Autyzmu we Wrocławiu Zapraszają do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży z autyzmem. Temat: “Klechdy, legendy i podania o moim ulubionym miejscu, zakątku” . Termin nadsyłania prac:
  10 listopada 2010 na adres: Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 Ul. Głogowska 30 54-130 Wrocław więcej
 • Na fundusz osrodka "miejsce na ziemi" CZERNICA 2010

  JAK POŁĄCZONO PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM


  Powoli mijają emocje... Spektakl pt. “Kobietki” przedstawiony 25 września 2010 r. w świetlicy wiejskiej w Czernicy z udziałem teatru z Krakowa przechodzi do historii...

  Prawie wszystko jak w prawdziwym teatrze... Plakaty w całej gminie, informacje na stronie internetowej, smsy, zaproszenia - nawet z ambony i tzw. poczta pantoflowa. Sztaluga przed wejściem zapraszająca i informująca, że to tu! I podziałało. Już przed 18-tą cała sala pięknie odrestaurowanej świetlicy w Czernicy została zapełniona niemal do ostatniego miejsca. Znajome i obce twarze tych wszystkich, którzy zechcieli poświęcić ciepły sobotni wieczór na coś nowego, innego, którym obok ciekawości przyświecał szlachetny cel spotkania. Z drugiej zaś strony trema organizatorów, aktorów, wszystkich zainteresowanych tematem, bo dopięcie na ostatni guzik każdego przedsięwzięcia to zawsze trudne wyzwanie i towarzyszący temu stres... czytaj wiecej
 • poradnictwo społeczno-prawne

  informujemy, że do końca roku 2010 pod numerem telefonu Dolnośląskiego Stowarzyszenia na rzecz Autyzmu 71 342 72 08 można się kontaktować w sprawach społeczno-prawnych w ramach programu "wsparcie dla osób z autyzmem'2010
  codziennie od godz. 11.00-13.00/pn-pt/
  tel.71 342 72 08, e-mail autyzm7@o2.pl
 • Seminarium - 3. 12. 2010 Wrocław


  Seminarium naukowe “Analiza behawioralna stosowana szansą terapii dziecka z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi” Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej oraz Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają do udziału w seminarium naukowym wpisującym się w obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Seminarium dotyczyć będzie zastosowania terapii behawioralnej w pracy z dziećmi z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi. Całodniowe seminarium prowadzone będzie przez terapeutów Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej z Krakowa, pracujących na co dzień w ośrodku pomocy dzieciom i rodzinie http://www.pstb.org/. Uczestnicy dostaną certyfikat udziału. Seminarium przeznaczone jest dla rodziców, nauczycieli, terapeutów i studentów, którzy zainteresowani są zastosowaniem terapii behawioralnej w pracy z dziećmi z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi.

  informacja
  program
 • Dorosli z autyzmem i co dalej ?

  Dorośli z autyzmem po zakończonym obowiązku szkolnym
  20 czerwca 2010 roku Stowarzyszenie otrzymało z Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji Urzędu Miasta Wrocławia kolejną negatywną odpowiedĹş w sprawie nieruchomości na prowadzenie rehabilitacji społecznej i aktywizacji zawodowej dorosłych osób z autyzmem z Wrocławia. Czy dorosłe osoby z autyzmem będą miały szansę na społecznie użyteczne życie we Wrocławiu?
 • Mamy dofinansowanie z Gminy Wrocław


  Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu w postępowaniu konkursowym otrzymało dofinansowanie na realizację zadania publicznego Program - wsparcie dla osób z autyzmem- p.n Klub Aktywności 'Po drodze" dla młodzieży i dorosłych osób z autyzmem z Wrocławia. Projekt będzie realizowany od 31 maja 2010 do 31 grudnia 2010r. /bez lipca i sierpnia/  W ramach Klubu działają:


  Grupa terapeutyczna, grupa aktywności, dwie grupy integracyjne dla wysoko funkcjonujących, poradnictwo psychologiczne, poradnictwo społeczno- prawne dla osób z autyzmem i ich otoczenia - dyżur telefoniczny godz. 11 - 13.oo, tel. 71 3427208, e-mail autyzm7@o2.pl.

  koordynator Joanna Przybyła
 • To był Dzień Wiedzy o autyżmie

  26 kwietnia 2010 roku odbył się charytatywny pokaz filmu dokumentalnego "Na imię ma Sabine" Dochód z biletów przekazano na fundusz budowy ośrodka 'Miejsce na ziemi".
  Dziękujemy współorganizatorom - Rotary Panorama,Rotaract Wrocław i Partnerom - Gutek Film i Multikino

  Szczególne podziękowania dla publiczności, która po brzegi wypełniła salę MULTIKINA w Arkadach Wrocławskich.
  TO BYŁ DZIEŃ 'Wiedzy o autyzmie"
 • Swiatowy Dzień Wiedzy o Autyżmie - 2 kwietnia kazdego roku

  null  Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu od 2008 roku obchodzony 2 kwietnia każdego roku .
  Autyzm został oficjalnie uznany przez ONZ za jeden z największych problemów zdrowotnych Świata.Liczba osób z autyzmem na świecie i w Polsce stale rośnie.
 • Poradnictwo dla Polski


  Fundacja SYNAPSIS uruchomiła poradnictwo w ramach Ośrodka Informacyjno-Prawnego z różnych dziedzin między innymi
  PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNO-TERAPEUTYCZNE więcej