Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu

MedBiz medyczny portal informacyjny

Szybki dostęp do informacji ratujących zdrowie

Nowo powstały portal medyczny MedBiz.pl oferuje zupełnie inny rodzaj informacji medycznych niż ten, z jakim mieliśmy do czynienia do tej pory.

Ogromna liczba podobnych serwisów oferuje głównie porady medyczne oraz wskazówki gdzie się leczyć na konkretne rodzaje dolegliwości z ograniczeniem jednak do danych na temat placówek medycznych na terenie konkretnego regionu czy województwa.

Tymczasem nowy portal znacznie szybciej wskazuje, dzięki praktycznej wyszukiwarce usług specjalistycznych, gdzie możesz znaleĹşć odpowiednią placówkę znajdującą się najbliżej twojego miejsca zamieszkania, przy czym w jego bazie nie znajdują się szpitale i gabinety z jednego obszaru, ale z całego kraju.

Wszystkie znajdujące się w rejestrze MedBiz.pl placówki zdrowotne uporządkowane są pod względem miasta i regionu, w których są zlokalizowane, co użytkownikom serwisu znacznie ułatwia samodzielne przeglądanie ich ofert.

Kolejną innowacją i dużym udogodnieniem tego w stu procentach darmowego portalu są dostępne przy opisie każdego szpitala i gabinetu dane na temat długości czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty bądĹş na specjalistyczne badania diagnostyczne.

medbiz.pl WejdĹş na stronę portalu i sam sprawdĹş kolejki do poradni medycznych w Polsce. Możesz porównać ich długość w różnych zakładach opieki zdrowotnej na terenie jednego miasta, ale także województwa i całego kraju, wybierając te miejsca, w których potrzebne ci usługi medyczne są dostępne w najkrótszym czasie.

Zamiast wydawać pieniądze na leczenie prywatne, albo szukać porad zdrowotnych na stronach internetowych, zwiększ swoją szansę na darmową i szybką wizytę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki danym z MedBiz.pl nie będziesz musiał, jak to było do tej pory, czekać miesiącami na wizytę u specjalisty.

Na stronach wortalu znajdziesz także inne niezbędne dla twojego zdrowia informacje. Do najważniejszych z nich należy wysokość limitu świadczeń refundowanych przez NFZ. Wiedząc, gdzie limity są bardzo małe, albo gdzie się wyczerpały, unikniesz niepotrzebnych podróży.
Dzięki dokładnym danym adresowym oraz godzinom przyjęć i rejestracji, będziesz mógł sprawnie zorganizować cały swój proces leczenia i ustrzeżesz się problemów z dojazdem oraz długiego siedzenia w poczekalni.
Z pewnością bardzo pomocne okażą się także czytelne mapki dojazdu, również za darmo udostępniane za pośrednictwem serwisu.

Uzupełnieniem powyższych danych są bieżące informacje na temat zmian w przepisach regulujących pracę polskiej służby zdrowia. Dzięki tym informacjom zawsze będziesz świetnie poinformowany co do konkretnych procedur starania się o przysługujące ci świadczenia.

Platforma informacyjna MedBiz.pl to szczegółowa, ogólnopolska i w zupełności darmowa baza danych, za pośrednictwem której pacjenci mogą mieć realny wpływ na przebieg swojego leczenia. Jest to dobry sposób na sprawdzenie jakie są kolejki do specjalistów w ramach NFZ i metoda na ogólny chaos informacyjny, dzięki któremu masz szansę szybciej wrócić do zdrowia.