Kim Jesteśmy?

Stowarzyszenie jest Organizacją Pożytku Publicznego KRS 0000054704 działającą w sferze pomocy osobom niepełnosprawnym w spektrum autyzmu. Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Autyzmu jest od ponad 30 lat rzecznikiem interesów osób autystycznych i ich rodzin. Podejmuje działania mające na celu zmianę sytuacji osób z autyzmem w zakresie zapewnienia im realnej możliwości uczestnictwa w życiu społecznym oraz stworzenia szansy na godne i społecznie użyteczne życie w atmosferze szacunku i zrozumienia.

Co robimy?

Prowadzimy w ramach projektów zajęcia dla osób w spektrum autyzmu nisko funkcjonujących, wysoko funkcjonujących i z zespołem Aspergera. Prowadzimy zajęcia rozwijające kompetencje społeczne, komunikacyjne, rozwój osobisty. Realizujemy kampanie społeczne, których celem jest uświadomienie społeczeństwu problemów osób z autyzmem. 

Rzecznictwo potrzeb osób z autyzmem i ich rodzin.

Od 10 lat skupiamy się na działaniach i rozwiązaniach dedykowanych dorosłym osobom w spektrum autyzmu po zakończonym obowiązku szkolnym .Brak odpowiedniego wsparcia na kolejnych etapach życia, a także brak zapewnienia możliwości funkcjonowania społecznego w życiu dorosłym skutkują poważnymi zaburzeniami natury psychicznej i medycznej. Nie możemy się na to godzić. W ramach Porozumienia Autyzm-Polska , którego jesteśmy członkiem współpracujemy z organizacjami , które wypracowują formy wsparcia dla osób ze spektrum autyzmu.


Gdzie znajduje się siedziba Stowarzyszenia?

Siedziba Stowarzyszenia mieści się w lokalu na ul. Lelewela 13/6 (II piętro) we Wrocławiu. W związku z brakiem dostępności wszystkie porady udzielane są telefonicznie.
Spotkania ich miejsce i godzina umawiane są telefonicznie lub mejlowo. Ikona tel. 71 342 72 08, autyzm7@o2.pladres mejla 

Zajęcia prowadzimy ul. Grabiszyńska 57/parter

Przed budynkiem są miejsca parkingowe ogólnie dostępne. Do lokalu są dwa wejścia jedno od klatki schodowej, drugie od ulicy z pozycji chodnika. Pomieszczenia w lokalu dostosowane są do poruszania się osobom na wózkach. W lokalu nie ma toalety przystosowanej dla osób na wózkach. Stowarzyszenie nie posiada tłumacza języka migowego

Jak się z nami skontaktować?

Możesz zadzwonić pod numer telefonu: 71 342 72 08
Możesz napisać maila na adres autyzm7@o2.pl