Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu

  • Boże Narodzenie 2009

  • Boże Narodzenie 2010

  • nowe władze na 2010-2012

    1 grudnia 2010 roku Walne Zgromadzenie Członków Dolnośląskiego Stowarzyszenia
    na rzecz Autyzmu wybrało władze na lata 2010-2012

    Wybrano Zarząd w składzie:

    Alicja Winiszewska -prezes
    Małgorzata Skórczyńska -zastępca
    Jacek Śmigiel -sekretarz
    Krzysztof Kotela -skarbnik
    Halina Trojanowska -członek
    Jerzy Wesołowski -członek

    Komisja Rewizyjna:

    Krystyna Fitrzyk -przewodnicząca
    Barbara Jankowska -członek
    Krystyna Riss -sekretarz
  • Żegnaj Łukaszu

    SŁOŃCU ANI ŚMIERCI
    NIE MOŻNA PATRZEĆ PROSTO W OCZY

    /Francois de la Rochefoucauld/

    1 grudnia 2010 roku rozstał sie na zawsze z RODZINĄ, Przyjaciółmi, Znajomymi, Swoimi Autystycznymi Uczniami

    ŁUKASZ JEZIERSKI
    nauczyciel, terapeuta i nasz Kolega

    Ż E G N A J
  • Poradnictwo dla Polski


    Fundacja SYNAPSIS uruchomiła poradnictwo w ramach Ośrodka Informacyjno-Prawnego z różnych dziedzin między innymi
    PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNO-TERAPEUTYCZNE więcej
  • Europejski Tydzień Autyzmu

    25 listopada 2010roku na uroczyste spotkanie z okazji Obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu zaprosili Dyrektor i Rada Pedagogiczna Zespołu Placówek Oświatowych Nr.2 we Wrocławiu i Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu a w programie zaproponowano:


    program

    klub aktywności - film
  • Konkurs plastyczny rozstrzygnięty




    G R A T U L U J E M Y

    Jury V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci i Młodzieży Autystycznej ogłosiło werdykt. NAGRODĘ SPECJALNĄ im. Daniela Szulca ufundowaną przez Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu w roku 2010 otrzymał Adrian Król – 18 lat, SOSW Chrzanów. więcej


  • Seminarium - 3. 12. 2010 Wrocław


    Seminarium naukowe “Analiza behawioralna stosowana szansą terapii dziecka z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi” Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej oraz Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają do udziału w seminarium naukowym wpisującym się w obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Seminarium dotyczyć będzie zastosowania terapii behawioralnej w pracy z dziećmi z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi. Całodniowe seminarium prowadzone będzie przez terapeutów Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej z Krakowa, pracujących na co dzień w ośrodku pomocy dzieciom i rodzinie http://www.pstb.org/. Uczestnicy dostaną certyfikat udziału. Seminarium przeznaczone jest dla rodziców, nauczycieli, terapeutów i studentów, którzy zainteresowani są zastosowaniem terapii behawioralnej w pracy z dziećmi z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi.

    informacja
    program
  • wystawa fotograficzna - zaproszenie



    Dolnośląskie Forum Integracyjne oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej “Czas na Dolny Śląsk bez barier” , które odbędzie się 15 listopada 2010 r. (poniedziałek) o godzinie 14:00 w Galerii Dominikańskiej (I piętro) we Wrocławiu. Wystawa ta "ma za zadanie uświadamiać każdemu z nas, że osoby niepełnosprawne chcą i potrafią realizować się w życiu społecznym, zawodowym i publicznym. Pokazuje ona miejsca i ludzi w sytuacjach, gdy pokonują własne bariery i mimo ograniczeń osiągają zamierzone cele. Pracują, są aktywne, mają swoje pasje i marzenia". (Wprowadzenie do wystawy - Jerzy Łużniak Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego). Wystawa będzie prezentowana w Galerii Dominikańskiej w dniach 15 - 29 listopada 2010 r.
  • Kuba Wygnański - 1% cieszy i rozczarowuje

    "W tegorocznych wynikach uwagę zwraca to, że ogromna kwota została przekazana organizacjom zbierającym 1% na konta indywidualnych osób. Moje stanowisko w tej sprawie jest znane. Nie cieszy mnie, że tak się dzieje. Moim zdaniem ten sposób użycia 1% utrwala raczej nierówności, niż je niweluje. Wykorzystywanie 1% do zbierania pieniędzy na osoby indywidualne jest w moim przekonaniu niezgodne z pierwotną intencją, jaka stała za ideą 1%. Oczywiście osobom indywidualnym należy pomagać. Jednak rozdział zebranych środków powinien leżeć w kompetencjach organizacji (np. lekarzy współpracujących z nią), a nie zależeć od tego, kto zmobilizuje więcej członków rodziny, przyjaciół, znajomych itd. To jest rodzaj prywatyzacji mechanizmu, który w założeniach miał służyć dobru publicznemu. czytaj wiecej