Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu

 • Wiosenne Życzenia Świąteczne

 • Wyzsza Szkoła Psychologii Społecznej w Warszawie zaprasza

  Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej w Warszawie zaprasza Mamy dzieci w wieku od 3 do 5 roku życia, które otrzymały diagnozę całościowych zaburzeń rozwoju wg.F.84 do wzięcia udziału w badaniach pod kier. prof.dr hab Jerzego Trzebińskiego.
  zaproszenie- informacja
 • Autyzm wprowadza zmysły w błąd- konkurs fundacji SYNAPSIS

  Konkurs filmowo-fotograficzny “Autyzm wprowadza zmysły w błąd”
  Co by było, gdybyś któregoś dnia obudził się, a żaden z dotychczas poznanych zmysłami schematów nie był taki jak zawsze: sól byłaby słodka, wrzątek by nie parzył, ludzie zamiast mówić wydawaliby niezrozumiały dla ucha szum, a oczy widziały najmniejsze pyłki powietrza, które nieustannie wirując zasłaniają świat?
  Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach:
  - Filmowej - filmy zrealizowane dowolną techniką, których długość wynosi od 30 sekund do 5 minut
  - Fotograficznej - zdjęcie lub seria zdjęć wykonanych dowolną techniką
  konkurs informacja , regulaminPrzedłużony termin do 26.04.2011
 • Zaswieć się na niebiesko dla autyzmu- 2 kwietnia

  Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu od 2008 roku obchodzony 2 kwietnia każdego roku . Autyzm został oficjalnie uznany przez ONZ za jeden z największych problemów zdrowotnych Świata. Liczba osób z autyzmem na świecie i w Polsce stale rośnie.
  Wg badań ostatnich lat przeprowadzonych w różnych krajach, autyzm i całościowe zaburzenia rozwoju mogą stać się jedną z najczęstszych przyczyn niepełnosprawności u dzieci. Znaczy to, że nawet co 100 rodzina może być dotknięta problemem autyzmu. Warto więc docierać z informacją o tym, że wczesna diagnoza i intensywna terapia daje szansę na wyrównanie deficytów, niestety sukces jest okupiony ogromnym wysiłkiem rodziny i dużymi nakładami finansowymi. NIE KAŻDĄ RODZINĘ NA TO STAĆ.
  PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI "zaświeć się na niebiesko dla autyzmu"przeczytaj i włącz się

  CO DOSTRZEGŁO MINISTERSTWO ZDROWIA
 • wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty..

  Marek Grechuta - Wiosna

  Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi

  Wcześniej niż oczekiwałem

  przyszły te cieplejsze dni

  Zdjąłem z niej zmoknięte palto,

  posadziłem vis a vis

  Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty...

 • Warto zobaczyć "opowieśc ojca" 18 marca godz. 19.00

  Odra-Film i Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapraszają18 marca o godz. 19:00 do kina “Warszawa – sala NOT” na jedyny we Wrocławiu pokaz filmu “Opowieść ojca. Ten film to pięknie zobrazowana historia miłości rodzicielskiej do dziecka dotkniętego autyzmem. Jego istotnym elementem są wypowiedzi znanych specjalistów zajmujących się autyzmem. Gościem spotkania będzie Rafał Motriuk -ojciec pięcioletniej Neli i ośmioletniego autystycznego Bartka, korespondent naukowy Polskiego Radia, publicysta, autor bloga “Autyzm: dziennik ojca”.

  Bilety:10zł.
 • Piotr Duszeńko i jego koalicja - 6. II . 2011
  CHARYTATYWNA IMPREZA DLA DOLNOŚLĄSKIEGO STOWARZYSZENIA JUŻ 6 LUTEGO 2011 OD GODZ.18.30.W KLUBIE LIVERPOOL WROCŁAW ŚWIDNICKA 37, ATRAKCJI CO NIE MIARA  Można licytować miedzy innymi medal Mistrzostw Polski w Futbolu Amerykańskim przekazany przez Klub Sportowy Devils Wrocław

  Z A P R A S Z A M Y
  Z A P R A S Z A M Y
 • Łatwiejszy 1% - nie wpisujemy nazwy tylko KRS

  Na stronie Ministerstwa Finansów, pod adresem: www.mf.gov.pl /dokument.php zobacz i wydrukuj dostępne są już wzory formularzy PIT do rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2010. W zakresie odliczeń 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego formularze te zawierają istotną zmianę w porównaniu z dotychczas stosowanymi. W rozliczeniu za rok 2010 podatnik nie będzie podawał nazwy organizacji pożytku publicznego - nie ma takiej rubryki - a jedynie numer KRS organizacji, na rzecz której chce przekazać 1% należnego podatku.
 • Klub Aktywności 2011

  Od 4 stycznia 2011r. wznawia zajęcia Klub Aktywności "Po drodze" we wtorki i czwartki w godz. od 16-19.00.

  Program PROMOCJA ZDROWIA PSYCHICZNEGO współfinansowany przez Gminę Wrocław.
  koordynator Joanna Przybyła

  ZAPRASZAMY WOLONTARIUSZY do pracy w klubie w charakterze ASYSTENTA OSOBY Z AUTYZMEM. Zajrzyjcie do naszego świata.
 • Boże Narodzenie 2009