Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu

 • Klub "Po drodze" i Klub "Uwaga dla ASA"

  Klub 'Po drodze"

  dla młodzieży i dorosłych osób z autyzmem wznawia zajęcia od 3 września 2013r w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 przy ul. Głogowskiej 30 we Wrocławiu.


  Klub "Uwaga dla ASA"
  dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera ze szkół podstawowych z Wrocławia wznawia zajęcia od 5 września przy ul. Grabiszyńskiej 57 we Wrocławiu.
 • "Dziewczyna z szafy" Bodo Koxa od 14 czerwca w kinach

  "Dziewczynę z szafy" Bodo Koxa i spotkanie z aktorami można było obejrzeć w dniu 3.06.2013 na przedpremierowym pokazie we Wrocławiu . Spotkanie prowadziła Grazyna Torbicka w ramach pokazów "Kocham kino z Multikinem" mówiąc ,że zaprasza tylko na dobre kino.

  Historię opowiedzianą w komediodramacie Bodo Koxa opisać można w kilku zdaniach. Widz poznaje trójkę bohaterów: przystojnego, lecz samotnego Jacka (Piotr Głowacki), jego autystycznego brata Tomka (Wojciech Mecwaldowski) oraz ich tajemniczą, ekscentryczną sąsiadkę (debiut Magdaleny Różańskiej).czytaj całość

  Tak piszą o filmie:
  ...stworzyli "Rain Mana" z blokowiska . Bardzo dobry film dla tych, którzy "kochają kino". Grażyna Torbicka się nie pomyliła.

  Film wejdzie na ekrany w przyszły piątek, 14 czerwca.
 • 26 maja każdego roku Dzień Matki

  Izabela Mazurkiewicz-Goś
  MATKI

  poświęcić się
  dla jednego człowieka
  jest trudniej
  niż poświęcić się
  dla ludzkości

  Bóg
  nie mógł poświęcać się
  jednemu
  bo potrzebują go wszyscy

  dlatego
  wymyślił
  MATKI
 • Spotkanie u prezydentowej Anny Komorowskiej

  Przedstawiciele organizacji zajmujących się autyzmem zabiegali w czwartek 16 maja 2013 u prezydentowej Anny Komorowskiej o wsparcie.
  Potrzebna jest koalicja przedstawicieli urzędów, organizacji pozarządowych, rodziców, by osoby z autyzmem mogły godnie żyć - mówili.

  Stowarzyszenie miało zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu. Od lewej: Jacek Śmigiel - sekretarz stowarzyszenia, Izabela Sokołowska-Zatorska terapeuta, koordynator projektu 'Uwaga dla Asa", Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska , Michał Wroniszewski fundacja Synapsis czytaj

  relacja "Wiadomości" TVP1

  oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

  Polonia 24 zobacz
 • Wolontariusze potrzebni jak powietrze  Wolontariusz - asystent, kolega, kumpel dorosłej osoby z autyzmem, mile widziany w klubie 'Po drodze" . Od 7 maja w każdy wtorek i czwartek od godz. 16-19.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia). Napisz do nas : autyzm7@tlen.pl
 • Klub "Po drodze" nie przerywa zajęć w 2013r.


  Przekazujemy dobrą wiadomość dla klubowiczów 'po drodze"

  zajęcia w dotychczasowej formule będą współfinansowane przez Gminę Wrocław ze środków PFRON do końca 2013 roku z wyjątkiem lipca i sierpnia.

  Zajęcia będą realizowane w ramach programu
  "Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych".

  Spotykają się :
  grupa terapeutyczna każdy wtorek i czwartek godz. 16-19.00
  grupa aktywności każdy wtorek i czwartek godz.16-19.00
  grupa integracyjna I każdy wtorek godz. 16-19.00
  grupa integracyjna II każdy wtorek godz. 16-19.00

  miejsce spotkań Wrocław ul. Głogowska 30
 • 30 kwietnia termin złożenia PIT i przekazania 1 % OPP

 • Życzenia świąteczne i wiosenne

 • Wrocław - na niebiesko dla autyzmu


  Z przyjemnością informujemy

  Wrocław włączył się w obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu.

  2 i 3 kwietnia "Stadion Wrocław" rozbłyśnie na niebiesko dla autyzmu.

  Zapraszamy 2 i 3 kwietnia od 20.00 do póĹşnych godzin nocnych będzie jedyna okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia z niebieską iluminacją.

  WROCŁAW DLA AUTYZMU dołącz do nas na Facebooku i polub nas.
 • 2 kwietnia Swiatowy Dzień Wiedzy Na Temat Autyzmu


  W Europie żyje 5 mln osób z autyzmem, co oznacza, że 1 osoba na 150 dotknięta jest tym zaburzeniem. Według Centers for Desease Control and Prevention w Stanach Zjednoczonych autyzm wykrywany jest u 1 dziecka na 88. W Wielkiej Brytanii, w której funkcjonuje jeden z najlepszych systemów pomocy osobom z autyzmem, na autyzm cierpi 1 osoba na 100. W Polsce mówi się o 1 przypadku na 300. Rozbieżność statystyk wynika z różnic w dostępie do diagnozy, jej jakości, a także świadomości społeczeństwa w zakresie autyzmu.

  Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom 2 kwietnia jest ogólnoświatowa akcja “Light It Up Blue", której inicjatorem jest amerykańska organizacja Autism Speaks. W Polsce pod hasłem “Na niebiesko dla autyzmu" jest celebrowana od 2011 roku. 2 kwietnia 2012 w geście solidarności z osobami z autyzmem na niebiesko zmieniły swoją iluminację tysiące budowli w ponad 600 miastach w 45 krajach,


  Stadion Wrocław rozbłyśnie na niebiesko dla autyzmu w dniu 2 i 3 kwietnia 2013
  dołącz do akcji, dowiedz się więcej
  zajrzyj tutaj
  deklaracja
  stadion w dniu 2 i 3 kwietnia
  pobierz plakat
  bezpłatne warsztaty i konsultacje

  Autyzm bez fikcji! 26 marca (wtorek) o godzinie 22.50 na antenie TVP 2 w ramach cyklu "Świat bez fikcji" będziecie mogli obejrzeć dokument “Autyzm - miłość ponad wszystko” (Extreme Love). Oglądajcie!
  zobaczcie