Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu

 • Światowy Dzień Autyzmu - 2 kwietnia
  Według danych Autism Europe ok. 5 mln osób w Unii Europejskiej dotkniętych jest autyzmem.

  Nie ma dokładnych danych, co do liczby osób z autyzmem w Polsce. Jednak przyjmując dane z badań epidemiologicznych przeprowadzanych w różnych krajach można ocenić, iż w Polsce osób z autyzmem może być co najmniej 60 tysięcy.

  Zaburzenia autystyczne mają bardzo zróżnicowany charakter i nie tworzą jednolitego obrazu.

  Wśród dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu można spotkać zarówno geniuszy w swojej dziedzinie jak i osoby niepełnosprawne intelektualnie.
  Dlatego w literaturze światowej używa się określenia “spektrum zaburzeń autystycznych” (z ang. Autism Spectrum Disorder, w skrócie ASD).
 • 2 kwietnia każdego roku obchodzimy Swiatowy Dzień Autyzmu
  2kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu. Obchodom towarzyszy ogólnoświatowa akcja - "Na niebiesko dla Autyzmu" (Light It Up Blue). Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Każdego roku w dniu obchodów wiele firm i instytucji włącza niebieską iluminację na swoich budynkach, w witrynach bądĹş innych obiektach. Włącz się na niebiesko 2 oraz 3 kwietnia i stań się częścią globalnej akcji "Light It Up Blue".
 • charytatywnie dla autyzmu - 7 kwietnia zapraszamy  To akcja charytatywna której beneficjentem jest Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu. TUTAJ zapisz się na wydarzenie i zaproś znajomych
  Jeśli lubisz sport , chcesz spalić trochę kalorii, dobrze się bawić a jednoczenie wesprzeć dzieci, jest to dla Ciebie. Gwarantowana duża ilość spalonych kalorii, uśmiech, endorfiny oraz radość w sercu.

  Jeśli nie lubisz się pocić, a chcesz pomóc, zrób przelew i wesprzyj akcję Milion Swingów dla Autyzmu.Zrób to już dzisiaj.

  Fundacja Dynamika ul. Kręta 24/16, 50-233 Wrocław
  Raiffeisen Polbank
  nr konta: 23 1750 0012 0000 0000 3162 8091
  Tytułem: "Darowizna na cele statutowe - Milion Swingow dla Autyzmu"
 • serdecznie dziękujemy


  Niezmiernie cieszymy się, że lokalni przedsiębiorcy decydują się na wsparcie naszego Stowarzyszenia. Dziękujemy firmie AFTERWEB za okazane wsparcie! www.afterweb.pl zajrzyj
 • decyzja - wspieram osoby z autyzmem

 • NOKIA - dziękujemy

  Serdeczne podziękowania
  dla Pracowników Nokii West Gate.


  13.02.2018r. pracownicy Nokia Technology Center Wrocław Careers z budynku West Gate wsparli finansowo Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu w ramach akcji "Eat Cake and Donate". nasze stowarzyszenie otrzymało wsparcie w kwocie ponad 4 tysiące złotych.Pięknie dziękujemy. Takie gesty wsparcia i życzliwości dla naszych działań na rzecz osób z autyzmem wzmacniają nasze przekonanie, że działania w sferze społecznej mają sens i dostrzegane są przez firmy, instytucje i osoby prywatne. Dziękujemy, że jesteście z nami. zajrzyj
 • Bardzo dziękujemy za wsparcie


  Kolejnym przedsiębiorcą, który zdecydował się wesprzeć działania naszego stowarzyszenia jest firma MURRANO www.murrano.pl Dziękujemy i namawiamy innych do identycznej pomocy!
 • podziękowanie

  Dziękujemy firmie Kompensja kompensja.pl
  za udzielenie wsparcia finansowego
 • Zauwaz autyzm i przekaż 1% podatku na terapię.

  KLIKNIJ i wypełnij PIT

 • Klub "Po drodze" wznawia zajęcia

  Klub "Po drodze"
  wznawia zajęcia od 1 lutego 2018r.


  wtorki i czwartki od godz. 16-19.00
  grupa terapeutyczna i aktywności

  wtorki od godz, 16- 19.00
  grupa integracyjna

  miejsce
  ul. Głogowska 30

  Projekt finansowany przez Gminę Wrocław