Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu

2 kwietnia Swiatowy Dzień Wiedzy Na Temat Autyzmu


W Europie żyje 5 mln osób z autyzmem, co oznacza, że 1 osoba na 150 dotknięta jest tym zaburzeniem. Według Centers for Desease Control and Prevention w Stanach Zjednoczonych autyzm wykrywany jest u 1 dziecka na 88. W Wielkiej Brytanii, w której funkcjonuje jeden z najlepszych systemów pomocy osobom z autyzmem, na autyzm cierpi 1 osoba na 100. W Polsce mówi się o 1 przypadku na 300. Rozbieżność statystyk wynika z różnic w dostępie do diagnozy, jej jakości, a także świadomości społeczeństwa w zakresie autyzmu.

Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom 2 kwietnia jest ogólnoświatowa akcja “Light It Up Blue", której inicjatorem jest amerykańska organizacja Autism Speaks. W Polsce pod hasłem “Na niebiesko dla autyzmu" jest celebrowana od 2011 roku. 2 kwietnia 2012 w geście solidarności z osobami z autyzmem na niebiesko zmieniły swoją iluminację tysiące budowli w ponad 600 miastach w 45 krajach,


Stadion Wrocław rozbłyśnie na niebiesko dla autyzmu w dniu 2 i 3 kwietnia 2013
dołącz do akcji, dowiedz się więcej
zajrzyj tutaj
deklaracja
stadion w dniu 2 i 3 kwietnia
pobierz plakat
bezpłatne warsztaty i konsultacje

Autyzm bez fikcji! 26 marca (wtorek) o godzinie 22.50 na antenie TVP 2 w ramach cyklu "Świat bez fikcji" będziecie mogli obejrzeć dokument “Autyzm - miłość ponad wszystko” (Extreme Love). Oglądajcie!
zobaczcie