Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu

 • Działania

  W 1988 roku z inicjatywy pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego powstało przy TWK Koło Pomocy Dzieciom Autystycznym, a w 1992 roku z inicjatywy członków przekształciło się w Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu, organizacja pożytku publicznego obejmująca swoim zasięgiem Dolny Śląsk.

  Głównym zadaniem Stowarzyszenia jest wdrożenie projektu spójnej i systemowej pomocy osobom z autyzmem.

 • O nas

  DSA
  W 1988 roku z Inicjatywy Pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego Instytutu Pedagogiki powołano Koło Pomocy Dzieciom Autystycznym przy TWK we Wrocławiu .W strukturach TWK zrzeszeni rodzice i specjaliści działali do 1992 roku w tym też roku z inicjatywy członków Koła powołano Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu. Uznaliśmy ,że warto powołać regionalną organizację ,która wówczas jako jedyna była rzecznikiem interesów osób autystycznych Wyszliśmy z założenia ,że łatwiej będzie nam działać na rzecz tej grupy niepełnosprawności powołując regionalną organizacje, niż jako oddział w tworzących się strukturach Krajowego Towarzystwa Autyzmu.
  Dzisiaj wiadomo, że mieliśmy rację. Zdobyte doświadczenia w działalności społecznej w strukturze TWK pomogło nam poruszać się samodzielnie i przecierać ścieżki pomocy osobom autystycznym nie tylko z Wrocławia ,ale także województw wrocławskiego, legnickiego, wałbrzyskiego i jeleniogórskiego. Od początku stowarzyszenie było organizacją non-profit i tak jest do tej pory .Zarząd i wszyscy jego członkowie swoje funkcje pełnią społecznie. Założone cele i plany realizujemy konsekwentnie wdrażając kolejne ogniwa do systemu pomocy. W 2004 r. otrzymaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego mamy nadzieję, że prawa płynące z przyznanego statusu także wiarygodność i skuteczność którą wypracowaliśmy przez 15 lat pomoże nam realizować kolejne projekty, które wdrożone zamkną system pomocy osobom autystycznym od wczesnych lat życia po późną dojrzałość.
  Więcej
 • Cele statutowe

  STATUT
  Dolnośląskiego Stowarzyszenia na rzecz Autyzmu


  Więcej
 • Władze

  Więcej
 • Deklaracja

  Więcej
 • Sprawozdania

  Sprawozdania :
  Więcej
 • Ustawa o OPP komentarz praktyczny