Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu

 • Seminarium - 3. 12. 2010 Wrocław


  Seminarium naukowe „Analiza behawioralna stosowana szansą terapii dziecka z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi” Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej oraz Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają do udziału w seminarium naukowym wpisującym się w obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Seminarium dotyczyć będzie zastosowania terapii behawioralnej w pracy z dziećmi z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi. Całodniowe seminarium prowadzone będzie przez terapeutów Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej z Krakowa, pracujących na co dzień w ośrodku pomocy dzieciom i rodzinie http://www.pstb.org/. Uczestnicy dostaną certyfikat udziału. Seminarium przeznaczone jest dla rodziców, nauczycieli, terapeutów i studentów, którzy zainteresowani są zastosowaniem terapii behawioralnej w pracy z dziećmi z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi.

  informacja
  program
 • Dorosli z autyzmem i co dalej ?

  Dorośli z autyzmem po zakończonym obowiązku szkolnym
  20 czerwca 2010 roku Stowarzyszenie otrzymało z Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji Urzędu Miasta Wrocławia kolejną negatywną odpowiedź w sprawie nieruchomości na prowadzenie rehabilitacji społecznej i aktywizacji zawodowej dorosłych osób z autyzmem z Wrocławia. Czy dorosłe osoby z autyzmem będą miały szansę na społecznie użyteczne życie we Wrocławiu?
 • Mamy dofinansowanie z Gminy Wrocław


  Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu w postępowaniu konkursowym otrzymało dofinansowanie na realizację zadania publicznego Program - wsparcie dla osób z autyzmem- p.n Klub Aktywności 'Po drodze" dla młodzieży i dorosłych osób z autyzmem z Wrocławia. Projekt będzie realizowany od 31 maja 2010 do 31 grudnia 2010r. /bez lipca i sierpnia/  W ramach Klubu działają:


  Grupa terapeutyczna, grupa aktywności, dwie grupy integracyjne dla wysoko funkcjonujących, poradnictwo psychologiczne, poradnictwo społeczno- prawne dla osób z autyzmem i ich otoczenia - dyżur telefoniczny godz. 11 - 13.oo, tel. 71 3427208, e-mail autyzm7@o2.pl.

  koordynator Joanna Przybyła
 • To był Dzień Wiedzy o autyżmie

  26 kwietnia 2010 roku odbył się charytatywny pokaz filmu dokumentalnego "Na imię ma Sabine" Dochód z biletów przekazano na fundusz budowy ośrodka 'Miejsce na ziemi".
  Dziękujemy współorganizatorom - Rotary Panorama,Rotaract Wrocław i Partnerom - Gutek Film i Multikino

  Szczególne podziękowania dla publiczności, która po brzegi wypełniła salę MULTIKINA w Arkadach Wrocławskich.
  TO BYŁ DZIEŃ 'Wiedzy o autyzmie"
 • Swiatowy Dzień Wiedzy o Autyżmie - 2 kwietnia kazdego roku

  null  Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu od 2008 roku obchodzony 2 kwietnia każdego roku .
  Autyzm został oficjalnie uznany przez ONZ za jeden z największych problemów zdrowotnych Świata.Liczba osób z autyzmem na świecie i w Polsce stale rośnie.
 • Poradnictwo dla Polski


  Fundacja SYNAPSIS uruchomiła poradnictwo w ramach Ośrodka Informacyjno-Prawnego z różnych dziedzin między innymi
  PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNO-TERAPEUTYCZNE więcej
 • wystawa fotograficzna - zaproszenie  Dolnośląskie Forum Integracyjne oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej „Czas na Dolny Śląsk bez barier” , które odbędzie się 15 listopada 2010 r. (poniedziałek) o godzinie 14:00 w Galerii Dominikańskiej (I piętro) we Wrocławiu. Wystawa ta "ma za zadanie uświadamiać każdemu z nas, że osoby niepełnosprawne chcą i potrafią realizować się w życiu społecznym, zawodowym i publicznym. Pokazuje ona miejsca i ludzi w sytuacjach, gdy pokonują własne bariery i mimo ograniczeń osiągają zamierzone cele. Pracują, są aktywne, mają swoje pasje i marzenia". (Wprowadzenie do wystawy - Jerzy Łużniak Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego). Wystawa będzie prezentowana w Galerii Dominikańskiej w dniach 15 - 29 listopada 2010 r.
 • Kuba Wygnański - 1% cieszy i rozczarowuje

  "W tegorocznych wynikach uwagę zwraca to, że ogromna kwota została przekazana organizacjom zbierającym 1% na konta indywidualnych osób. Moje stanowisko w tej sprawie jest znane. Nie cieszy mnie, że tak się dzieje. Moim zdaniem ten sposób użycia 1% utrwala raczej nierówności, niż je niweluje. Wykorzystywanie 1% do zbierania pieniędzy na osoby indywidualne jest w moim przekonaniu niezgodne z pierwotną intencją, jaka stała za ideą 1%. Oczywiście osobom indywidualnym należy pomagać. Jednak rozdział zebranych środków powinien leżeć w kompetencjach organizacji (np. lekarzy współpracujących z nią), a nie zależeć od tego, kto zmobilizuje więcej członków rodziny, przyjaciół, znajomych itd. To jest rodzaj prywatyzacji mechanizmu, który w założeniach miał służyć dobru publicznemu. czytaj wiecej
 • Twój 1% podatku = 100% naszego powodzenia

  1% podatkuPrzekaż 1% swojego podatku Dolnośląskiemu Stowarzyszeniu na rzecz Autyzmu. W 2010 roku wpłaty z 1% przeznaczymy na fundusz budowy ośrodka " miejsce na ziemi".

  1% dla OPP

  kliknij-bezpłatnie skorzystasz z programu

 • Odrębny kod Całościowych Zaburzeń Rozwoju

  Komunikat Fundacji SYNAPSIS

  W wyniku naszych kilkuletnich działań w imieniu Porozumienia AUTYZM-POLSKA i współpracy z Parlamentarną Grupą ds. Autyzmu oraz Pełnomocnikiem Rzadu ds. Osób Niepełnosprawnych z początkiem roku 2010 weszły w życie ogłoszone po koniec grudnia 2009 r. dwa rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej, które wprowadziły do systemu orzecznictwa o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności odrębny kod całościowych zaburzeń rozwojowych.

  Kod CZR uzyskał nazwę 12C.

  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

  z dnia 22 grudnia 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie kryteriów oceny niepełnosprawności u osób w wieku do 16 roku życia (Dz.U.09.226.1829, Dz. U. z dnia 31 grudnia 2009 r.)


  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

  z dnia 23 grudnia 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności (Dz.U.09.224.1803, Dz. U. z dnia 30 grudnia 2009 r.)